Ogłoszenia - 07 kwietnia 2024 r.

Niedziela – 07 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. Pamiętamy o obietnicach, które Pan Jezus objawił nam a dotyczą darowania win i kar pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj Uroczystość I Komunii Świętej dzieci. Rodzinna Komunia Święta i ofiarowanie dzieci Matce Bożej w dzień Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski 3 maja.
  3. Dzisiaj taca na diecezjalną Caritas.
  4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Będzie okazja do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji. Na Mszę Świętą wieczorową zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami.
  5. Dziękuję za udział w zbiórce elektrosprzętu. Dochód z tej akcji Caritas przekazuje na pomoc naszym rodakom na wschodzie.
  6. W sobotę, 20 kwietnia, o godz. 9.00 przy parafii katedralnej w Siedlcach odbędzie się IV Kongres Służby Liturgicznej. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej opracowało program wydarzenia, który uwzględnia elementy formacyjne, katechizacyjne i wspólnoto twórcze.
  7. W związku ze znacznie wzrastającą liczbą dzieci pozbawionych właściwej opieki rodzicielskiej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, mieszczącym się w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Szkolenie dla kandydatów do pełnienia tej roli rozpocznie się 25 maja br., w związku z powyższym prosimy o pilny kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz uzyskania wstępnej kwalifikacji.
  8. Od Świętego Triduum Paschalnego weszliśmy w czas przygotowania do Jubileuszu Dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Rozpoczęła się dziewięcioletnia Wielka Nowenna, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła do tego wielkiego Jubileuszu. To dla Kościoła w Polsce wspaniała okazja do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49). Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  9. Do Pana odszedł śp. Henryk Więckowski, l. 72 z Gończyc i śp. Jadwiga Burek, l. 83 z Władysławowa Drugiego. Wieczny odpoczynek…
09 kwietnia 2024