Ogłoszenia - 31 marca 2024 r.

Niedziela – 31 marca 2024 r.

1. Najserdeczniejsze życzenia w Święto Zmartwychwstania Pańskiego, Kochanym Parafianom i Gościom, składają Duszpasterze, wypraszając mocy Bożej by z Chrystusem przezwyciężać zasadzki szatana, pokonywać wszelki lęk, żyć nadzieją Zmartwychwstania i życia wiecznego, a tak na co dzień dużo chrześcijańskiej radości, ludzkiej życzliwości, prawdziwego zrozumienia w rodzinach i pokoju serca, który daje Bóg przez ręce Maryi.
  2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gąsior za przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy, liturgii, porządkowanie i sprzątanie otoczenia kościoła na te święta wielkanocne.
  3. Bóg zapłać za liczny udział w procesji rezurekcyjnej, za obecność dzieci sypiących kwiatki, chłopcom i dziewczętom za reprezentowanie swoich wiosek przy chorągwiach i szarfach.
  4. Bóg zapłać Druhom Strażakom za trzymanie warty i modlitwę przy Grobie Pańskim.
  5. Bóg zapłać Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i przestrzeni sakralnej.
  6. Trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, którą zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta jest dniem I Komunii Świętej. Msza Święta o godz. 9.30, po niej odbędzie się Procesja Eucharystyczna.
  7. Spotkanie z dziećmi i Rodzicami przed I Komunią Świętą w ………………………………., zaś spowiedź w sobotę od godz. 8.30.
  8. Od Świętego Triduum Paschalnego weszliśmy w czas przygotowania do Jubileuszu Dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Rozpoczęła się dziewięcioletnia Wielka Nowenna, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła do tego wielkiego Jubileuszu. To dla Kościoła w Polsce wspaniała okazja do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49). Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  9. We wtorek, 2 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy Wspólnotę Krwi Chrystusa i chętnych na spotkanie organizacyjne i formacyjne. Krótka konferencja, poświęcenie różańców i książeczek, które były rozprowadzane podczas obecności Siostry Krystyny. Następnie Msza Święta i agapa.
  10. Najbliższy piątek wypada w Oktawie Wielkanocy zatem nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazd do chorych od godz. 8.00.
  12. Msze Święte wieczorowe w naszym kościele o godz. 18.00.
  13. Ofiary składane na tacę w Wielkanoc przeznaczone były na budowę ołtarza. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj do puszek zbieramy na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na katolickie uczelnie.
  14. Do Pana odszedł śp. Henryk Więckowski, l. 72 z Gończyc. Pogrzeb we wtorek, wprowadzenie i różaniec o godz. 14.00, Msza Święta o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek...
02 kwietnia 2024