Ogłoszenia - 7 lipca 2024 r.

Niedziela – 7 lipca 2024 r.

1. Wczoraj do Gietrzwałdu dotarła Pielgrzymka w intencji rodzin, która wyruszyła z Łomianek 30 czerwca. Opiekunem Pielgrzymki był ks. Łukasz Rodzoś. Z naszej parafii przed Tron Matki Gietrzwałdzkiej weszło niespełna 50 osób.
  2. W najbliższą niedzielę Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej-Patronki Naszej Parafii. Odpustowy porządek Mszy Świętych: 6.00, 7.30, suma odpustowa o godz. 12.00 i intencje zbiorowe o 18.00.Liturgiczne wspom. Matki Bożej Szkaplerznej przypada 16 lipca (wtorek). Trwamy w Nowennie do MB Szkaplerznej. W dni powszednie Nowenna przed Mszą świętą wieczorową.
  3. W przeddzień odpustu (13.07. w sobotę) Msza święta Wypominkowa o godz. 19.00 i procesja różańcowa na cmentarz. Proszę o przygotowanie cmentarza na odpust. Zapraszam Druhów OSP Władysławów i Mieszkańców Władysławowa I i II do koszenia i sprzątania na cmentarzu.
  4. Bardzo serdecznie proszę aby Procesja Eucharystyczna, która jest Orszakiem Chrystusa Króla, świadczyła o naszej miłości do Jezusa, trwania na Jego służbie i prośbą o Jego Opiekę. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, do niesienia poduszek, różańca. Niech w Procesji wezmą udział wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Jak zawsze liczę na piękne zaangażowanie się młodzieży i dorosłych.
  5. Bardzo serdecznie proszę o przyniesienie Kapliczek Szensztackich na Procesję Odpustową.
  6. W tym tygodniu od poniedziałku trwają dalsze prace przy budowie Ołtarza, dlatego Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej. Korzystając z wakacji zapraszam do zaangażowania się w modlitwę Adoracyjną każdego kto tylko ma trochę zdrowia (bo czasu to nikt nie ma). ,

Pan Jezus powiedział „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeniu i obciążeni jesteście
a ja was pokrzepię” Mt 11, 28.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę Ołtarza.
  2. 3 sierpnia wyrusza z Gończyc Grupa Pielgrzymkowa w ramach 44 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Proszę pomyśleć o intencji pielgrzymkowej, zaplanować czas i zachęcać się nawzajem do wzięcia udziału do tych rekolekcji w drodze.

Zapisy w środę po Mszy świętej wieczornej w kościele.

1. W ostatnia niedzielę sierpnia planowane są w naszej parafii Dożynki. Proszę przygotować zboże na wieńce.
  2. W środę o godz. 19.30 spotkanie Rady Parafialnej.
  3.  W zakrystii jest do nabycia pamiątkowe zdjęcie i na pendrive ze zdjęciami i filmem z Misji Świętych w naszej Parafii.
  4. W tym tygodniu odeszły do wieczności:

+ śp. Justyna Lęk, lat 44 z Gończyc-Msza św. pogrzebowa 8 lipca (pon.) o godz. 15.00

+ śp. Zofia Juźwiak, lat 91 z Ostrożenia Drugiego-Msza św. Pogrzebowa 9 lipca (wt.) o 15.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

07 lipca 2024